ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΕΠΙΛΕΚΤΟ

Αρχική » Κ.Δ.Β.Μ. -1 Επίλεκτο

Κ.Δ.Β.Μ. -1 Επίλεκτο

ΚΔΒΜ-λογο

Από τις αρχές του 2014 το φροντιστήριο λειτουργεί και σαν Κέντρο Δια Βίου Μάθησης (Κ.Δ.Β.Μ)

Εντός του Απριλίου η προκήρυξη του νέου Voucher 2014

Συμπληρώστε την αίτηση συμμετοχής πατώντας ΕΔΩ

Το νέο επιδοτούμενο πρόγραμμα του ΟΑΕΔ «Επιταγή εισόδου στην αγορά εργασίας για νέους ανέργους ηλικίας 18 έως 29 ετών», γνωστό και ως Voucher, ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΡΟΚΗΡΥΧΘΕΙ το πρώτο τετράμηνο του 2014.

Η νέα προκήρυξη θα δώσει την ευκαιρία σε 75.000 ανέργους (αντί 35.000 το 2013) να εργαστούν στον ιδιωτικό τομέα, αφού  λάβουν και την  απαραίτητη επιδοτούμενη κατάρτιση.

Οι άνεργοι νέοι που θα ωφεληθούν από το πρόγραμμα θα προέρχονται από την ηλικιακή ομάδα 18 έως 29 ετών και από τις εκπαιδευτικές βαθμίδες της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, των ΤΕΙ και των ΑΕΙ.

Στο πρόγραμμα θα παρέχεται επιδοτούμενη κατάρτιση διάρκειας 80 ωρών και 5μηνη αμειβόμενη πρακτική άσκηση σε επιχειρήσεις του ιδιωτικού τομέα (στο αντίστοιχο πρόγραμμα του 2013 η  επιδότηση κυμαινόταν από 2400 ευρώ στη  δευτεροβάθμια εκπαίδευση και 2700 ευρώ στους αποφοίτους των ΤΕΙ και των ΑΕΙ)..

Μεγάλη Ευκαιρία:

Οι επιχειρήσεις θα επιδοτηθούν για να προσλάβουν τους καταρτιζόμενους μετά τη λήξη της πρακτικής τους.

ΚΑΘΩΣ, ΘΑ ΔΙΑΔΡΑΜΑΤΙΣΕΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΡΟΛΟ Η ΣΕΙΡΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΤΩΝ ΑΝΕΡΓΩΝ ΣΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ, ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΑΣ ΣΤΗΝ ΦΟΡΜΑ ΚΑΤΑΡΤΙΖΟΜΕΝΩΝ ΤΟΥ

Κ.Δ.Β.Μ. 1 ΕΠΙΛΕΚΤΟ  -ΤΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΠΙΟ ΚΆΤΩ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΣΑΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΑΜΕΣΩΣ ΜΟΛΙΣ ΠΡΟΚΗΡΥΧΘΕΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Google+

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Google+. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Σύνδεση με %s

Αρέσει σε %d bloggers: